Hét évszázad papírtitkai – Különkiadás - 1. rész
- Részletek
- Írta: Hunra_Admin
- Kategória: Agora
- Találatok: 2365
A műsor további témái voltak:
Unesco-díj Sebestyén Mártának
Sebestyén Márta énekesnőt tüntette ki idén az Unesco a Művész a békéért címmel. Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete ezt az elismerést fennállása óta először ítélte oda magyar művésznek.
Sebestyén Márta énekes
Segélykoncert a Star Gardenen
Segélykoncertet szerveznek az árvízkárosultakért a Star Garden fesztivál keretében.
Lobenwein Norbert szervező, Ákos zenész, Kóbor János énekes
Vetítő
Egy magyar származású amerikai ezredes, aki ahogy csak tudta, segítette a II. világháború utáni Magyarországot; és egy nő, aki mindenben társa volt. Konecsny Emőke Gogo & George című dokumentumfilmjében Dőry Ilona és Kovách György nem mindennapi szerelme elevenedik meg.
Konecsny Emőke filmrendező
Kulturális tőkéből vidékfejlesztési tőke
A hajósi érseki kastély Bács-Kiskun megye legrégebbi, a Dél-alföldi régió második legrégebbi kastélya. Kultúrtörténeti adottságait tekintve ez az egyik legjelentősebb épület az Alföldön. A nemrég még elhagyatott kastély hamarosan újra visszanyeri régi fényét.
Virág Zsolt, a Kastélylexikon szerzője
Jövőnk öröksége
Jövőnk öröksége projekt keretein belül 1250 órányi népzenei felvételt digitalizál a Hagyományok Háza. A 23 000 dallam digitalizálásának első eredményei hamarosan a nagyközönség számára is kézzelfoghatóvá válnak: júniusban megjelennek az Utolsó Óra keretében rögzített, 50 részesre tervezett CD-sorozat első darabjai.
Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója, Horváth László Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója
Kiszámítható jövő?
Mennyire kiszámítható az emberi viselkedés? Megjósolható-e tudományos módszerekkel a jövő? Többek közt ezekre a kérdésekre is keresi a választ Barabási Albert-László, az erdélyi származású világhírű hálózatkutató új könyve, a Villanások. A szerzővel a magyarországi könyvbemutató előtt beszélgettünk.
Barabási Albert-László fizikus, hálózatkutató
Trianon 90. évfordulója elé
1920. június 4-én a 325 411 km² összterületű Magyar Királyság elveszítette területének több mint kétharmadát és lakosságának több mint a felét. Az 1910-ben még 20 886 487 fős ország lakossága 7 615 117 főre esett vissza. Hogyan tudta feldolgozni ezt a traumát a magyar nemzet az elmúlt 90 év alatt? Hogyan változtak Trianon értelmezései és mikor hogyan lehetett rá emlékezni?
Szabó Pál Csaba, a Szegedi Egyetem adjunktusa, a Trianon Múzeum igazgatója
Megjelent: HírTV Online, 2010-05-30 16:31 (http://www.hirtv.hu/kultura/?article_hid=324702)