A Bonyhád mellett feltárt bronzkori temetőt ismerteti Szabó Géza régész Pannónia kincse című könyve, amelyet csütörtökön Bonyhádon, a Solymár Imre Városi Könyvtárban mutattak be.

Az ezer példányban megjelent kötet 64 oldalon, közel négyszáz fotóval ismerteti a völgységi város határában végzett feltárás történetét, eredményeit.

A könyv bemutatja a napvilágra került hétezer éves, újkőkori kerámiatöredékeket és egy rézkori település maradványait, valamint részletesen foglalkozik a mészbetétes edények népének temetőjével, amely a kultúrához tartozó eddig ismert legnagyobb és leggazdagabb középső bronzkori temetkezési hely.

A kötet kiemeli a temető régészeti különlegességét: megfigyelhető a csontvázas rítusú temetkezés mellett a halottak helyben történt elégetése és a későbbi hamvasztásos temetkezés. A szerző az MTI-nek elmondta: az eredmények között új, hogy sikerült megfigyelni a népcsoport csontvázas temetkezését, erről ugyanis eddig nem tudott a kutatás.

"Az ismertetett leletanyag lehetőséget ad arra, hogy a korai és középső bronzkorban élő népcsoportok anyagi műveltségét öt időszakra osszuk, és a későbbi szórványleleteket a bonyhádi anyaghoz viszonyítva tudjuk meghatározni" - mondta Szabó Géza.
Forrás: MTI
HUNRA BANNER kicsi

Levelezési cím:
Magyar Olvasástársaság
Pompor Zoltán, elnök
1123 Budapest Kék Golyó u. 2/c

Magyar Olvasástársaság • Hungarian Reading Association
1827 Budapest, OSZK Budavári Palota, F épület
Számlaszám: 11600006-00000000-40427461 • Adószám: 18007019-1-41

BANNER SZIG kicsi
 

Vonalban

Oldalainkat 550 vendég és 0 tag böngészi